Kaliteli YouTube Kanalına Sahip Olmak

Merhaba,

Bir önceki konumuz ”Kaliteli Siteye Sahip Olmaktı” Bugünkü konumuz ise ”Kaliteli YouTube kanalına sahip olmak” 

Bugünkü rehberlik konumuzda bu çok fazla uzatmadan kaliteli bir YouTube kanalı için gerekenleri derledik. :)

 

Kaliteli YouTube Kanalına Sahip Olmak

  • Kaliteli YouTube kanalına sahip olmak için en önemli etkenlerden bir tanesi sürekli olarak özgün içerikli videolar çekmektir. Kendi tarzınızı oluşturun ve sürekli videolar çekin.
  • Çektiğiniz videolar kaliteli olması gerekmektedir. Mesela kamera gerektiren konularda 240P çeken bir kamerayı kimse tercih etmez. Yani insanların izleme isteği gelmez. Onun yerine bu işte ciddiyseniz en az HD çeken bir kamera bulmanız gerekmekte. Kaliteli bir telefonunuz varsa o da olur. Birde editleme konusunda az çok bilginiz olması gerekmektedir. Eğlenceli efektler ve renderlar sayesinde çok daha iyi videolar elde edebilirsiniz.
  • Diğer sosyal medyalar ile etkileşim halinde olun. Çektiğiniz videoları diğer sosyal medyalarda paylaşın. Arkadaşlarınıza söyleyin. Böylelikle daha hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz.
  • Özgün fikirler bulun. Mesela bir sürü oyun kanalı var. Tekrardan bir oyun kanalı açmak ne kadar saçma olurdu değil mi? Millet bıktı artık. Yaratıcı veya yararlı fikirlerle çok daha iyi bir kanal olabilirsiniz. Ha illaki ben oyun kanalı açacağım diyorsanız, kaliteli bir oyun kanalı açın. Diğerlerinden sıyrılarak zirveye ulaşmaya çalışın!
  • Video dakikalarına dikkat edin. Çok uzun veya kısa olmasın. Ayrıca güncel konularda video çekmek daha iyi olacaktır. Oyun kanalında 1999 yılındaki oyunları oynamak saçma olur. Onun yerine yeni çıkan oyunları tanıtmak çok daha mantıklıdır.
  • Logoya ve kanal resmine dikkat edin. Bir YouTube kanalı için kanal resmi çok önemlidir. Kaliteli bir resim her zaman kanalınızın kaliteli görünmesini sağlar.
  • Videolarda ufak ufak abone olun demeyi ihmal etmeyin. Ne kadar çok abone o kadar iyi bir kanal!

Evet arkadaşlar. Benim bildiklerim bu kadar. Umarım sizinde kaliteli bir YouTube kanalınız olur da ülkemizde çeşitlilik artar. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir