Kaliteli Siteye Sahip Olmak

Kaliteli bir site sahibi olmak kim istemez? Herkes iyi yüksek hitli bir siteye sahip olmak ister. Ancak bu her zaman mümkün olmaz. Mümkün olmama nedenleri basittir. Ya erken sıkılır bırakırsınız ya da yaptığınız ufak hatalar kaliteli bir site olmanızı engeller. Bizde bu basit hataları göstermek ve size moral vermek için bu yazıyı yayınlıyoruz. Umarım yararlı bir yazı olur. Hemen başlayalım.

 

Kaliteli Bir Siteye Sahip Olma Yolları

 • Kaliteli bir siteye sahip olmak için en önemli şeylerden bir tanesi özgün ve kaliteli içeriktir. Şöyle düşünün dışı çok güzel bir telefonu var ancak donanımı çok düşük sürekli kasıyor, oyun oynayamıyorsunuz. O telefonu sadece dış görünüşü için almazdınız değil mi? Buda aynı hesap diyebiliriz. Sitenizin tasarımı güzel olduğu kadar içerikte güzel olmak zorunda.
 • Dış tasarıma yani tema tasarımına önem verin. Bu çok ciddi bir konudur. Güzel ve ferah bir tema kullanıcıyı daha fazla sitenizde tutmada yardımcı olur.
 • Sitenizi reklamlarla doldurmayın. Bunu birçok arkadaş yapıyor. Saçma sapan firmalardan aldıkları reklamlar ile her yeri reklamla dolduruyorlar. Sonuç ise hüsran.
 • Seo konusunda bilgiler edinin. Seo yani arama motoru optimizasyonu çok önemli bir konudur.
 • Sosyal medyanın gücünden yararlanın. Sosyal medyayı kullanmayı iyi bilin. Ne kadar sosyal medya hesabınız varsa paylaşım yapın. Sosyal medyadan ziyaretçi gelmesi çok önemlidir. Birçok kişi sadece sosyal medya sayesinde binlerce lira kazanıyor.
 • Yatırım yapacak paranız varsa yatırım yapmaktan çekinmeyin. Özellikle kaliteli yerlerden seo çalışması yaptırın.
 • Sitenizi sürekli güncel tutun. Günlük makaleler girin. Girmemezlik yapmayın. Düzenli bir şekilde yararlı makaleler girmek çok güzel olacaktır. Güncel konulardan girmeyi unutmayın. Ayrıca site kategorisi dışına çıkmayın.
 • İçeriklere bol bol görsel ekleyin. Böylece okuyucu sıkılmayacak. Ancak aşırıya kaçmaktan uzak durun. 3-4 görsel yeterli olacaktır. Tabii konuya göre değişkenlik gösterir. Bu sitede genelde 1-2 adet görsel koyuyoruz. :)

Genel olarak bunlar kaliteli bir site sahibinin yaptığı şeyler arkadaşlar. Unutmayın emeğinizin karşılığını bir gün alacaksınız. Sabırlı olun!

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın. :)

Yorum

 1. By Tuğçe

  Cevapla

 2. By Ferhat

  Cevapla

  • Cevapla

 3. By Ferhat

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir