Google Adsense Gelirlerini Arttırma

Merhaba,

Bugün Google Adsense gelirlerini arttırma yollarından bahsedeceğiz. Adsense hesabının alması bir dert kullanması bir dert. :) Ancak doğru bir şekilde kullanıldığı zaman en iyi reklam şirketi olduğunu unutmamamız gerekir. Bizde bugün Adsense hesabını aldığınızı varsayarak Adsense gelirlerinizi arttırmanız için yol göstereceğiz.

 

Çoğu kişi tıklama başına ve gösterim başına kazançlarının düşük olduğundan şikayet etmekte. Bizde bunların arttırma yollarına geçiş yapalım. Sizi bunaltmamak için madde madde anlatım yapıyoruz.

 • Google Adsense gelirini arttırmada en iyi yollardan bir tanesi reklam yerleşimini iyi bir şekilde yapmanızdır. Saçma sapan yerlere reklam doldurmanız size bir şey kazandırmaz. Reklam ben buradayım der gibi ziyaretçiye bakması gerekir. Sizde aynı şekilde reklam yerleşimi yapacaksınız. Bunu ileri ki yazılarımızda daha detaylı anlatacağız ancak örnek reklam yerleşimi olarak Logo yanı, sağ alt (sidebar) kısmına gökdelen reklam biçimi ya da karede olabilir. Birde konu içine reklam yerleşimi yapmak en doğrusu olacaktır. Bunun için WordPress’de eklentiler mevut ”Google Adsense” eklentisini kullanabilirsiniz.
 • İkinci Adsense gelirlerini arttırmanın yolu ise bol, özgün ve kaliteli içerik girmektir. Girdiğiniz içerikle doğru orantılı olarak site hiti artacak ve aynı zamanda Adsense gelirleriniz de artacaktır. Ancak çok fazla makale derken aşırı ve kalitesiz anlamda demiyorum. Bu sizin sitenizi olumsuz etkiler. 10 Tane kalitesiz makale yerine 3 Tane kaliteli makale çok daha iyi olacaktır.
 • Site ziyaretçisini arttıracak çalışmalar yapın. Örnek olarak yazılarınızı sosyal medyada paylaşın, tanıtım yazıları yazın, arkadaşlarınızı yorum atmaları için ikna edin. Gerekirse Seo çalışması yapın. Bunlar sitenize ziyaretçi kazandırmak için çok önemli kriterlerdir. Ne kadar çok ziyaretçi o kadar çok kazanç olduğunu unutmayın.
 • Sitenizde olan gereksiz reklam kategorilerini engelleyin. Bazen teknoloji sitesinde moda ile ilgili reklamlar çıkabilmekte. Bunları engellemekte sizin elinizde. Bu tür şeyleri Adsense hesabınızdan engelleyin. Teknoloji sitesinde teknoloji ile ilgili şeylerin çıkması çok daha fazla tıklanma oranı demektir. Reklamlara tıklanmadıktan sonra bin gösterim başına kazanç ile çok da iyi kazançlar elde edemezsiniz.

 

Genel olarak bunlar Google Adsense Kazancını arttırmak için yeterli olan şeylerdir. Kesinlikle illegal yollara başvurmayın. Benim reklamlara tıklayın gibi arkadaşlara ısrar etmeyin, kendiniz kendi reklamınıza tıklamayın. Fazlada 50 kuruş için Adsense’den ban yiyebilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :) 

Yorum

 1. By Darknight

  Cevapla

 2. By Yusuf

  Cevapla

  • Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir