Bir Site Neden Tutmaz?

Merhaba,

Bir site neden tutmaz? Hiç düşündünüz mü? Ben çok düşündüm hemde her tutturamayıp kapattığım site için. :) Bir sonuca varmaya çalıştım acaba neden olmuyor diye. Çarpıcı sonuçlar elde ettim. Bu sonuçları sizlerle paylaşmak isterim.

Bir Site Neden Tutmaz?

Sabırsızlık: Sabırsız biriyseniz site tutmaz. Nedeni basit tabii ki bir sitenin 1 ayda büyüyüp yükseleceğini ve günde 1000 tekil ziyaretçi alacağını bekleyemeyiz. Bunun için uzun süre çalışmak gerekir. Yoksa herkes bir site açar kimse işe gitmezdi. Kolay yoldan para değil mi? Bu yüzden beklemelisiniz. Sabırla çalışmanız gerekmektedir.

Küçük Hatalar: Yaptığımız küçük hatalardan dolayı maalesef sitemiz tutunamıyor ve çöp site haline geliyor. Bu bazen seo’da yaptığımız bir hata bazen sitenin temasında yaptığımız bir hata bazende makalelerde yaptığımız bir hata. Bütün hataları burada listeleyemem ancak şunu söylemeliyim ki zamanla bu hatalarınızdan kurtulacaksınız. Başlangıçta hatalar yapmanız çok normal. Gün gelecek bir bakmışsınız çok güzel bir siteye sahipsiniz. :)

Güncel Olmamak: Güncellik her yerde önemlidir. Siteler içinde bu geçerlidir. Ne kadar güncel bir siteniz varsa o kadar öndesiniz demektir. Mesela bazıları teyyy 2 sene önce bir yazı paylaşmış ve öyle kalmış. O site yükselir mi? Tabii ki hayır. Yeni siteler eklendikçe o eskiyecek ve alt sıralarda kalacaktır. Bu yüzden sürekli olarak güncel olmanız gerekmektedir. Hiç olmadı haftada 2 makale girmeniz lazım.

Özgün Olmamak: Zurnanın zırt dediği yere geldik. Özgün olmamak. Özgün makaleden bahsetmiyorum. Sitenizin kategorisini ele alalım. Mesela bir kadın bloguna sahipsiniz. Yüzlerce kadın blogu var. Onların arasından sıyrılmak bir hayli zor olacak değil mi? Ancak özgün yaratıcı bir fikirde site açarsanız tutmanız çok daha kolay olacaktır.

Ancak illaki özgün bir site açmanız gerekmez. Kadın blogunda büyüyebilir misiniz? Tabii ki evet! Ancak bu sefer çok  daha sabırlı biri olmanız gerekmektedir. Çok daha sabırlı, çok daha güncel ve çok daha kaliteli bir site yapmanız gerekmektedir. Tercih sizin! :)

 

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın :)

 

Yorum

  1. By Sefer

    Cevapla

    • Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir